4/B SINIFI WEB SİTESİ

SINIFIMIZA HOŞ GELDİNİZ! NESRİN ERYILMAZ

BU YIL ANITKABİR 'İN ;ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100 ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE YAPILAN KUTLAMALARA KATILAN DERİN ATİLA KIZIMI KUTLARIM
 

                                         SAYIN MÜDÜRÜM ,ÖĞRETMENİM  , ARKADAŞLARIM

   Her zaman şehitlerimize, gazilerimize, bu ülkeyi bize emanet eden büyüklerimize şükranlarımızı sunarız. Bu yeter mi, tabii ki yetmez.

       Onların tüm yokluklara rağmen, bizlere güzel bir vatan bırakmak için canları pahasına göstermiş olduğu kahramanlıklara karşı, bizler ne yapsak azdır.

       Çanakkale’de bizlere karşı; Fransızlar, İngilizler, Avustralyalılar, Anzaklar ve daha nice devletler savaşmışlardır. Ancak, ONLAR,  başta Mustafa Kemal olmak üzere, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz, seyit onbaşılarımız ve daha nice kahramanlarımızın çabasıyla, YENİLGİYE UĞRAMIŞLARDIR.

      Bugün ise onların torunları, yenilgiye rağmen, her yıl dedelerinin savaşmış oldukları cepheleri görmek, dedelerinin milli duygularını azda olsa hissedebilmek için, binlerce kilometreleri aşarak 25 Nisan tarihlerinde Çanakkale’de ŞAFAK VAKİTLERİNDE’ki törenlerde dedelerini anmaktadırlar.

      Bu yıl Anıtkabir’in; ÇANAKKALE Zaferi’nin 100'üncü Yıldönümü kutlamaları nedeniyle, ilk kez 24 saat boyunca ziyaretçilere açık tutulacağını,  Çanakkale'de askerlerin yediği kırık buğday çorbası ve somun ikram edileceğini ve 25 Nisan sabaha karşı saat 5’te ŞAFAK VAKTİ törenlerinin düzenleneceğini duyunca çok heyecanlandım. Aziz şehitlerimizin, gazilerimizin ve yapılan faaliyetin heyecanını hissedebilmek için ailemle birlikte, sabah saat 03’te Anıtkabir’e yola çıktık.

       Anıtkabirde, bebeklerden dedelere, ninelerden şarkılara söz olmuş “ONBEŞLİLER TABURU’nu simgeleyen herkes battaniyeleri ile birlikte ŞAFAK VAKTİNİ bekliyorlardı. Kızılay Derneği tarafından dağıtılan kırık buğday çorbasını içerken, içlerinden “Bizlerden kat kat üstün deniz gücü, hava gücü, askeri gücü ile ÇANAKKALE’ye saldıran düşmana karşı, TARİHTE GÖRÜLMEMİŞ VE GÖRÜLMEYECEK bir zafer kazanarak, BİZLERE, bu güzel vatanı emanet eden atalarımıza şükranlarını sunuyor, ONLARA, daha çok çalışacaklarına söz veriyor” gibiydiler.

       ASLANLI yolda tören ekibiyle, ONBEŞLİLER’le, BAYRAKLARLA ilerlerken, şehitlerimizin beni izlediğini düşünürken, bu DUYGU VE HEYECAN adeta beni ısıtırken üşümemi engelliyor, onlara sarılıyor, ellerinden öpüyor gibiydim. Bizler de; BİZLERE, bu güzel vatanı emanet eden kahramanlarımızın duygularını her yıl değil, her an yaşayarak, ülkemizi bizden sonra gelecek nesillere daha ileri seviyede teslim etme arzusu ve çabasında olmalıyız. Saygılarımla…


GURUR VEREN SELAMI İLE  HERKESİ DUYGULANDIRDI. AİLESİNE  SONSUZ TEŞEKKÜRLER .


  
856 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret663609
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.57365.5959
Euro6.18786.2126
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Saat
g00gle